Iga unistus

võib olla investeering
com Ülevaate koostas Kaja Allilender (Peipsimaa Turism MTÜ juht ja eestvedaja) Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal

Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal

Turismi ja turundusega tegelevatele inimestele algab uus aasta alati turismimessidega. Nii ka 2014. aastal. Peipsimaa oli esindatud jaanuaris ja veebruaris neljal turismimessil.

 

16. – 19. jaanuaril toimus Helsingis turismimess Matka 2014, kus osales enam kui 1000 ekponenti enam kui 80 riigist. Peipsimaa osales sellel messil Lõuna-Eesti Turismi stendil kaasekponendina.

 

17. – 26. jaanuaril toimus Berliinis maailma suurim toidu- ja põllumajandusmess Internationale Grüne Woche 2014 (Rahvusvaheline Roheline Nädal). Tänavu on messi partnerriik Eesti, saades selle au esimesena Balti- ja Põhjamaade seas. Eesti stend oli Grüne Wochel 455 ruutmeetrit suur, hõlmates endas erinevaid alasid: keskaegne restoran, Eesti toidupood, show-köök, turismiala, kohvikud ja lasteala. Eesti turismivõimalusi (erilise rõhuga maaturismile) tutvustati turismialal, kus tutvustati ka Eesti erinevaid kalandus- ja rannapiirkondi, sh Peipsimaad. Peipsimaa pakkus kergeid suupisteid, tutvustas saksakeelsete trükistega piirkonda ja punuda sai ka kalavõrku. Iga päev esinesid stendil eesti muusikud ja korraldati publikule suunatud auhinnamänge.

 

7. – 9. veebruaril toimus Riias Kipsala Rahvusvahelises Näituste Messikeskuses 21. korda turismimess Balttour 2014. Peipsimaa oli Balttouril väljas sellel messil teist korda oma stendiga. Peipsimaa Turismi kaaseksponentideks olid Sibulatee ja Alatskivi loss. Peipsimaa Turismil said selleks messiks valmis lätikeelsed trükised: Peipsimaa loodus ja Peipsimaa kultuur ning Peipsimaa tähtsündmuste kalender 2014. Talvine kalapüük Peipsi järvel on Läti kalameeste seas jätkuvalt populaarne. Peipsimaa Turism on teinud regioonist viis pooletunnist saadet Läti televisioonile. Saime hästi positiivse tagasiside nendele saadetele ja tänu aktiivsele Peipsimaa tutvustamisele on kasvanud oluliselt huvi Peipsimaa kui reisisihi vastu. Messil tunti huvi erinevate Peipsimaa huviväärsuste ja puhke- ning majutusvõimaluste vastu.

Juba järgmisel nädalavahetusel toimus turismimess Tallinnas.

 

Rahvusvaheline turismimess Tourest on vanim ja suurim turismimess Balti riikides ning 14. – 16. veebruaril toimus Tourest Tallinnas juba 23. korda!

Turismimess tõi kolme päeva jooksu kokku üle 400 eksponendi ligi 25 erinevast riigist.  Puhka Eestis hall andis täpsemat infot ning näpunäiteid just Eestis puhkamise kohta.

Peipsimaa oli messil oma väikese stendiga juba kolmandat korda. Kaaseksponentideks olid sel aastal Peipsimaa pinnal Sibulatee, Räpina vald ja Alatskivi loss. Populaarsed olid ja elevust tekitasid Alatskivi lossi perenaise Külli Musta hõrgutavad koduveini degustatsioonid ja samuti Räpina loomemaja veinikoja erinevad koduveinid. Peipsimaa Kogukonnaköögi suupisteid oodatakse juba igal aastal suure huviga. Messiks valmisid Peipsimaa Turismil uued eestikeelsed trükised Peipsimaa loodus ja kultuur ning Peipsimaa sündmuste kalender 2014. Kokku külastas messi kolme päeva jooksul ligi 36 000 külastajat ja suur oli huvi ka Peipsimaal toimuvate sündmuste vastu ning palju tunti huvi puhkevõimaluste ja huviväärsuste vastu.

 

Juba aprillis paigaldatakse Tartu Lõunakeskuse Taluturule Peipsimaa lett. See loob võimaluse Peipsimaa tooteid paremini pakkuda ja samuti on need teiste toodete seast kergemini leitavad. Projekti rahastab Leader programm.

 

Maikuus ilmub ajakirjas Eesti Loodus Peipsimaa erinumber.  Peipsimaa erinumber on tavanumbrist oluliselt mahukam, käsitletakse erinevaid Peipsimaa teemasid ja seda trükitakse ka 1000 eksemplari rohkem kui tavatiraa¾. Erinumbri väljaandmist rahastab Peipsiveere programm.

 

Aprillikuus toimuvad veel kolm pressireisi: Soome, Vene ja Läti ajakirjanikele. Pressireise toetab EAS turundusmeede.

Seni olid olemas meil Peipsimaa loodus- ja kultuuritrükised inglise ja vene keeles. Nüüdseks on Peipsimaa loodus ja Peipsimaa kultuur ilmunud ka eesti ja läti keeles. Samuti on Peipsimaa sündmuste kalender 2014 välja antud neljas keeles: eesti, vene, inglise ja läti keeles.

 

Kogu Peipsimaa infot vaata www.visitpeipsi.com

Ülevaate koostas Kaja Allilender  (Peipsimaa Turism MTÜ juht ja eestvedaja)

Juuli 2020
ETKNRLP
  12345
67891011 12
13 14 15 16 17 18 19
2021 22 23 24 25 26
2728293031  
Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal
Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal
Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal
Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Peipsimaa tegemistest 2014 a

Peipsimaa tegemistest 2014 a

Turismi ja turundusega tegelevatele inimestele algab uus aasta alati turismimessidega Nii ka 2014

Peipsimaa tegemistest 2014. a esimesel poolaastal

www.pakmty.ee © 2018 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »